Foiben uintiryhmät polskivat viikon jokaisena päivänä. Mikäli haluat ilmoittautua mukaan, niin ota rohkeasti yhteyttä! Uinti- ja laskutuskäytäntömme sopviat hyvin myös vuorotyössä käyville. Soita Ristolle p. 0405100051 ja kysy lisää.

Noudatamme SUH:n ryhmäkokosuosituksia. Tervetuloa mukaan iloiseen joukkoomme!

Uintiryhmiin ilmoittautuminen
Lue Aqua Trion ilmoittautumisohjeet
Soita tarvittaessa Ristolle 040 510 0051

Poissaolojen korvauskäytäntö

Perheellä on oikeus käydä korvaamassa poissaolonsa poissaolokuukauden ja sitä seuraavan täyden kuukauden aikana. Perheuimarit käyvät korvaamassa poissaolonsa maanantaisin ja keskiviikkoisin klo 18.30. sekä lauantaisin klo 11.30. Vauvauimarit voivat korvata poissaolonsa muissa vauvauintiryhmissä. Korvausuinnille ei tarvitse ilmoittautua etukäteen, oma korvauskäynti merkitään altaalla olevaan listaan.

Maanantai: ohjaajina Mervi, Risto ja Maria 

(Syksyn ensimmäinen uinti on 20.8)

17.00 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.) 

  1. Alanaatu Elli (20.8)
  2. Aurora Aarni (20.8)
  3. Punkari Anni (20.8)
  4. Afsharpoor Nora (20.8)
  5. Kotakorpi Aaro (20.8)
  6. Valtonen Elsi (27.8)
  7. Hurmerinta Fiona (20.8)
  8. Kajatkari Saaga (20.8)
  9. Haaparanta Jooa (20.8)
  10. VAPAA
  11. VAPAA

17.30 perheuintiryhmä (1-3v.)

  1. Hanhela Hugo (20.8)
  2. Seppänen Tomi (20.8)
  3. Mäkinen Saana (20.8)
  4. Mannonen Otso ja Sisu (20.8)
  5. Savolainen Valma (20.8) 
  6. Linnanto Alisa (20.8)
  7. Juurinen Enni (20.8)
  8. Auma-aho Olavi (20.8)
  9. Pajala Jooa (20.8)
  10. Leidy Emily (20.8)
  11. Kinnunen Aaro (20.8)

18.00 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Hoffrèn Iita ja Inna (20.8)
  2. Lindström Juho (3.9)
  3. Vattulainen Jami (20.8)
  4. Kaunismaa Onni ja Ilo (3.9)
  5. Toivonen Eemi (20.8)
  6. Väänänen Sofia ja Stella (20.8)
  7. Kouhia Emma ja Niilo (3.9)
  8. VAPAA
  9. VAPAA

18.30 korvausuintiryhmä (perheuimarit, 1-6v)

Tiistai: ohjaajina Marjut ja Risto

17.30 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.)

  1. Vehkanen Eelis (14.8)
  2. Kugi Noar (14.8)
  3. Harju Saimi (14.8)
  4. Pajula Elias (14.8)
  5. Solomon Elsa (14.8)
  6. Tynjälä Leo (14.8)
  7. Pekkala Lenni (14.8)
  8. Venäläinen Jooa (28.8)
  9. Kangasniemi Eero (14.8)
  10. Puntti Emil (14.8)
  11. VAPAA

18.00 perheuintiryhmä (1v-3v.)

  1. Karttunen Saara ja Iiris (14.8)
  2. Paananen Enni ja Otto (14.8)
  3. Helosvuori Aino ja Olivia (14.8)
  4. Nyman Lotta ja Leo (14.8)
  5. Leinonen Iina ja Essi (14.8)
  6. Vepsäläinen Hertta (14.8)
  7. Paananen Aida (14.8)
  8. Jokinen Unna-Maria ja Eeli (14.8)
  9. Helkamo Kaspian (21.8)

18.30 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Röyskö Iiro (14.8)
  2. Hack Sisu (14.8)
  3. Happonen Aino (14.8)
  4. Virtanen Iida ja Anna (14.8)
  5. Pawar Shiv (14.8)
  6. Ronkainen Hugo (14.8)
  7. Nummelin Hilda ja Helvi (14.8)
  8. Laanemets Melissa (14.8)
  9. Havukainen Luka (14.8)
  10. Luukkonen Viljo, Maya ja Luka (14.8)

19.00 perheuimakoulu (Meduusat)

  1. Varis Eva (14.8)
  2. Saarelainen Herkko (14.8)
  3. Tuovinen Inka (14.8)
  4. Wuori Hilppa (14.8)
  5. Levonen Lauri (14.8)
  6. Halsti Kalle (14.8)
  7. Koivunen Niko (14.8)
  8. VAPAA
  9. VAPAA
  10. VAPAA

Keskiviikko: ohjaajina Elisa ja Heidi H. 

17.00 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.)

  1. Siren Aarne (15.8)
  2. Sundqvist Jemilia (15.8)
  3. Villanen Axel (15.8)
  4. Sirpi Leona (15.8)
  5. Sievänen Leo (15.8)
  6. Sillanpää Oliwer (15.8)
  7. Hemgård Amos (15.8)
  8. Tamminen Mea (15.8)
  9. Ylikippari Peetu (5.9)
  10. Kärkinen Vilho (29.8)

17.30 perheuintiryhmä (1-3v.)

  1. Hed Samuel (5.9)
  2. Tuohino Emma (15.8)
  3. Enroos Elsa ja Vilma (15.8)
  4. VAPAA
  5. VAPAA
  6. VAPAA
  7. VAPAA
  8. VAPAA
  9. VAPAA

18.00 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Tervala Minttu ja Kaisla (15.8)
  2. Lappalainen Edward, Amelie ja Robert (15.8)
  3. Peltonen Mikko (15.8)
  4. Viiala Valtteri (15.8)
  5. Tenhunen Vincent ja Bruno (5.9)
  6. Honkala Alma ja Alvin (15.8)
  7. Koivula Saimi (16.8)
  8. Leppänen Kasper (22.8)

18.30 korvausuintiryhmä (perheuimarit 1-6v.)

Torstai: ohjaajina Sanna ja Kaisa 

17.00 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.)

  1. Sariola Aada (16.8)
  2. Lehtinen Olli (16.8)
  3. Järvinen Roope (16.8)
  4. Kemppainen Aapeli (16.8)
  5. Muuronen Valtteri (16.8)
  6. Sopanen (13.9)
  7. Rahn Lisann-Isabel (16.8)
  8. Rinta Edwin (16.8)
  9. Kocevska Kristina (16.8)
  10. Selin Milana (16.8)
  11. VAPAA
  12. VAPAA

17.30 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.)

  1. Harju Saimi (16.8)
  2. Henttunen Nuppu (16.8)
  3. Eerola Emilia (20.9)
  4. Karhu Väinö (16.8)
  5. Sisu Ahti (16.8)
  6. Huhtakangas Pyry (16.8)
  7. Kataja Ada (6.9)
  8. Kärkkäinen Eeli (30.8)
  9. VAPAA
  10. VAPAA

18.00 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Taattola Elias ja Justus (16.8)
  2. Seppälä Senni ja Seela (16.8)
  3. Nuuttila VIljo ja Eino (16.8)
  4. Särkiniemi Tero (16.8)
  5. Nurminen Valtti (16.8)
  6. Vuoti Nicolas ja Neea (16.8)
  7. Stellberg Ellen ja Emil (16.8)
  8. Innala Rasmus (16.8)
  9. Höylänen Aava (16.8)

18.30 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Chuckwumah Sarah-Joy (16.8)
  2. Niskanen Iiris ja Hertta (16.8)
  3. Saikkonen Iiro ja Elsi (6.9)
  4. Jokioja Adessa (16.8)
  5. Kotala Otso ja Matilda (16.8)
  6. VAPAA
  7. VAPAA
  8. VAPAA

Perjantai: ohjaajina Heidi K. ja Riitta 

(Syksyn ensimmäinen uinti on 17.8)

17.00 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.)

  1. Valtanen Elias (17.8)
  2. Voutilainen Alisa (17.8)
  3. Jääskeläinen Eero (17.8)
  4. Sihvola Jooa (17.8)
  5. Tenkanen Vertti (17.8)
  6. VAPAA
  7. VAPAA
  8. VAPAA
  9. VAPAA

17.30 perheuintiryhmä (3,5 kk-4v.)

  1. Kwatemba Inka (17.8)
  2. Anttonen Elias (17.8)
  3. Kukkonen Eeva ja Iivo (17.8)
  4. Riihimäki Samuel ja Daniel (17.8)
  5. Kemppainen Aksel ja Selma (7.9)
  6. Sinervo Jesse (17.8)
  7. Finne Olivia (17.8)
  8. Kastari Mira (17.8)
  9. Vanhala William ja Robin (17.8)
  10. Muuriaisniemi Joel (7.9)

18.00 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Niemi Ella (17.8)
  2. Ripatti Emma ja Oiva (24.8)
  3. Pesonen Roope ja Peppi (17.8)
  4. Sirviö Arttu (24.8)
  5. Murtonen Okko ja Opri (17.8)
  6. Ruonio Joel ja Emma (17.8)
  7. Vuorimaa Emma (17.8)
  8. VAPAA

18.30 perheuimakoulu (Meduusat)

  1. Niemi Eino (17.8)
  2. Manner Saana (17.8)
  3. Helenius Olli (17.8)
  4. Kadenius Kasper (17.8)
  5. Sirviö Nelli (24.8)
  6. Vuorimaa Niilo (17.8)
  7. VAPAA
  8. VAPAA

19.00 perheuimakoulu (Saukot, ryhmä käynnistyy kun ryhmässä on 5 paikkaa varattuna)

  1. VAPAA
  2. VAPAA
  3. VAPAA
  4. VAPAA
  5. VAPAA
  6. VAPAA
  7. VAPAA
  8. VAPAA

Lauantai: ohjaajina Kaisa ja Heidi H. 

(Syksyn ensimmäinen uinti on 18.8)

9.30 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.ryhmä käynnistyy kun ryhmässä on 5 paikkaa varattuna.)

  1. VAPAA
  2. VAPAA
  3. VAPAA
  4. VAPAA
  5. VAPAA
  6. VAPAA
  7. VAPAA
  8. VAPAA
  9. VAPAA
  10. VAPAA
  11. VAPAA

10.00 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.)

  1. Toivonen Oskari (18.8)
  2. Pyyny Arnel (18.8)
  3. Voutilainen Alisa (18.8)
  4. Kauranen Noel (18.8)
  5. Immonen Aulis (15.9)
  6. Norrback Matias (18.8)
  7. Tamminen Leevi (18.8)
  8. VAPAA
  9. VAPAA
  10. VAPAA

10.30 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Hartikainen Veikko (18.8)
  2. Heimlander Iiris (18.8)
  3. Leppäniemi Emma (18.8)
  4. Salminen Lauri, Aapo ja Ella (18.8)
  5. Halli Sofia (18.8)
  6. Tuominen Mila (18.8)
  7. Järvenmäki Elbe (18.8)
  8. Kiiski Pyry (18.8)
  9. Haugen Helmi (18.8)
  10. Kokkonen Hilla (18.8)

11.00 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Poskiparta Veera ja Juulia (18.8)
  2. Suomalainen Nea ja Emmi (18.8)
  3. Arruda Aron ja Davi (18.8)
  4. Joki Aren (18.8)
  5. Kinnunen Nita (18.8)
  6. Penttilä Eino ja Joona (18.8)
  7. Lee Hue Leo (25.8)
  8. Vaara Lilja (18.8)
  9. Tyrkkö Sara ja Saku (18.8)

11.30 - 12.00 korvausuintiryhmä (perheuimarit 1-6v.)

Sunnuntai: ohjaajina Mervi ja Kölli 

(Syksyn ensimmäinen uinti on 19.8)

17.00 vauvauintiryhmä (3,5kk-1v.)

  1. Vesilahti Jalo (19.8)
  2. Ala-Sippola Eelis (19.8)
  3. Hanhilahti Mea (19.8)
  4. Tomperi Lenni (19.8)
  5. Kanevski Alvar (19.8)
  6. Silvennoinen Damien (19.8)
  7. Hytti Jade (19.8)
  8. Al-Qashaa Adil (19.8)
  9. Koskinen Kerttu (19.8)
  10. Nguyen Antero (19.8)

17.30 vauva- ja perheuintiryhmä (3,5kk - 6v.)

  1. Talja Johny (19.8)
  2. Borgström Alexandra (19.8)
  3. Syrjä Joe ja Venla (19.8)
  4. Heikinheimo Venni (19.8)
  5. Kuitunen Venla ja Elmo (16.9)
  6. Ståhlberg Gabriel (2.9)
  7. Mäkelä Miska (19.8)
  8. Mickelsson Camilla ja Max (19.8)
  9. Salo Viljami (19.8)

18.00 vauva- ja perheuintiryhmä (3,5kk - 6v.)

  1. Erikkilä Rasmus ja Iiris (19.8)
  2. Haarahiltunen/Auer Oliver ja Benjamin (19.8)
  3. Mäkelä Ella (19.8)
  4. Helenius Heta ja Valtteri (19.8)
  5. Lammi Elias ja Oliver (19.8)
  6. Järvenpää Joel (2.9)
  7. Pursiainen Saana (19.8)
  8. Likander Rasmus ja Lyytinen Aida (19.8)
  9. Taivalmäki Olivia (19.8)
  10. Sarkimaa Aino ja Samuel (19.8)

18.30 perheuintiryhmä (1-6v.)

  1. Isrikki Eino (19.8)
  2. Lintukangas Sisu ja Taiga (19.8)
  3. Ritvanen Pyry ja Joona (19.8)
  4. Helenius Heta ja Valtteri (19.8)
  5. Savolainen Aada ja Eelis (19.8)
  6. Parkkinen Oona (26.8)
  7. Niemelä Melina ja Joona (19.8)
  8. Nuutinen Lumi ja Lukas (19.8)
  9. Hakulinen Miisa ja Viivi (19.8)

19.00 perheuimakoulu

(Merileijonat, ryhmä käynnistyy kun ryhmässä on 5 paikkaa varattuna.)

  1. Levonen Juho (19.8)
  2. Lindström Emilia ja Daniela (19.8)
  3. Laanemets Mark (19.8)
  4. VAPAA
  5. VAPAA
  6. VAPAA
  7. VAPAA
  8. VAPAA

Katso vapaat uintipaikat ja ilmoittaudu!